Fascinující svět včel a hmyzu – ekologická výchova, osvěta, praktická opatření

1.4.2011 – 30.6.2014
www.spolecnostlh.cz/vcely
Financování projektu: 85% prostředky Evropské unie – Program Cíl 3/Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007-2013, 5% státní rozpočet ČR, 10% Německá spolková nadace pro životní prostředí.
Seznámit děti a mládež o fascinujícím světu včel a hmyzu je hlavním cílem projektu. Motivovat veřejnost k ochraně včel a potencionálně ke včelaření je zásadní z důvodu nedostatku mladých včelařů, jak v České republice, tak ve Svobodném státu Sasko. Snahou projektu je vytvořit materiální a personální podmínky pro realizaci ekologických vzdělávacích aktivit pro děti a mládež z předškolních a školních zařízení. Na obou stranách hranice budou pořádány workshopy a další informační a vzdělávací akce pro včelaře, pedagogy a širokou veřejnost, zaměřené na včelařství, včely a ostatní druhy užitečného hmyzu. Včelařství je svou úzkou provázaností s přírodou výborným tématem pro zvyšování celkového ekologického uvědomění dětí, mládeže i dospělých

Příspěvek byl publikován v rubrice Projekty a jeho autorem je spolecnostlh. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.